Žena a potěšení

Žena nemůže být ve svém životě hluboce šťastná a naplněná, pokud nezažívá potěšení. Potěšení není to stejné, jako když si tu a tam uděláme něčím radost. Opravdový pocit potěšení prožíváme hluboko ve svém těle, jako slast, blaženost, totální spokojenost a naplněnost. Abychom mohly potěšení ve svém těle prožívat, musíme být spojené se svou ženskou podstatou. 

Tělo ženy je multiorgasmické a nastavené na přijímání.  Většinou ale ženy ve svém životě hodně dávají a jsou zaseklé v této dynamice –  dávají v práci, dávají dětem, dávají svému muži a pak zjistí, že dostávají minimum zpátky, a že jsou vyčerpané. To je frustruje a začnou být vzteklé a obviňovat okolí. Zdá se, že dávající role patří k ženě. Je tomu ale naopak, žena je přijímající a muž je dávající. Pokud žena umí přijímat, muž miluje dávat. 

Musíme se učit, jak otevřít svá těla na přijímání potěšení.

Potěšení je stav, kdy jsem pohroužena do přítomného okamžiku, moje životní energie, neboli energie kundalini (šakti) volně proudí v celém tvém těle a já cítím radost a naplnění. Můžu cítit i lehké vzrušení, které probíhá v celém těle jako takový jemně elektrizující pocit. 

Potěšení můžu zažívat při jakékoli činnosti, která otevírá moje srdce, a kdy dokážu vypnout svou mysl a být TADY a TEĎ. Při jedení lahodného zákusku. Při západu slunce, kdy cítím naprostou spokojenost sama se sebou a se svým životem, při setkání s člověkem, kterého mám ráda, při tvoření v klidu a ve flow, při meditaci, při sebepotěšení a samozřejmě při milování s partnerem.

Sexuální potěšení ženy je kapitola sama pro sebe. Staré tantrické texty říkají, že žena dosahuje osvícení skrz potěšení a muž skrz meditaci. Abys mohla prožívat hluboké sexuální potěšení tak je třeba: 

Plné přijetí mužovi lásky a pozornosti

Bytí v přítomném okamžiku a ne v hlavě (hlava totiž spěchá a je zaměřena na výsledek)

Bezpodmínečná láska sama k sobě a svému tělu

Spojení se svou ženskou esencí, napojení a cítění svého těla

Láskyplné vedení muže k tomu, co mi dělá dobře a podporuje moje potěšení

Když žena umí ve svém životě prožívat potěšení, tak září, kvete a je radost v jejím okolí být. Je kreativní a lépe se jí funguje ve flow. Cítí, vnímá, je empatická, vnitřně nabitá a spokojená a tím je inspirací pro lidi ve svém okolí. 

Je čas se spojit se svým potenciálem prožívání potěšení. Kolik hlubokého potěšení si v životě dopřáváš a jak často? 

Rezonuje s tebou tenhle text? Cítíš, o čem mluvím? Napiš mi, budu ráda! (monikaamaee@seznam.cz)

Těším se

Monika Amaee

Sdílej

BLOG | Monika Amaee Trčková | Transformační koučka pro ženy

Monika Amaee

průvodkyně žen, šamanka, vizionářka, koučka, vášnivá průzkumnice Života, hledačka Pravdy a milovnice lidských příběhů