Proč jste se narodili? O čem je váš život?

“Láska je život… Když ti chybí láska, chybí ti život.” – Leo Buscaglia

Zamyslete se na chvíli nad tímhle citátem. Přemýšleli jste někdy o lásce tímto způsobem? Že vám vlastně chybí život, pokud láska není to, o čem váš život je?

Mnoho lidí se v dnešní době soustředí na to, jak lásku získat. Život je ale o tom, jak lásku sdílet. Pokud tedy věříte, že váš život je o lásce, ale přitom se zaměřujete na to, abyste lásku získali, pak vám uniká, o čem láska a život jsou.

Co by se ve vašem životě změnilo, kdybyste se soustředili na to, abyste byli milující k sobě i druhým, a ne na získávání lásky? Zkuste chvíli o této otázce přemýšlet.

Život na naší planetě

Život na naší planetě by probíhal úplně jinak, kdyby se lidé zaměřovali na to, aby byli láskyplní k sobě, k druhým a k planetě, a ne na to, aby dostávali to, co chtějí. Jak by to vypadalo, kdyby láska měla vyšší prioritu než moc, chamtivost nebo vyhýbání se bolesti? 

Neměli bychom problém se změnou klimatu. Neexistovalo by několik bohatých a mnoho chudých lidí. Neexistovalo by bezdomovectví, ani nedostatek potravin. Neexistoval by rasismus. Neexistovala by kriminalita, zneužívání dětí, ani šikana. Nebyla by potřeba léků proti úzkosti a depresi. Naše potraviny by byly čisté a ekologické. Bylo by méně rozvodů. Méně stresu. Měli bychom mnohem vyšší úroveň zdraví a pohody. Nebyly by války.

Ve skutečnosti by s největší pravděpodobností neexistoval žádný z hlavních problémů naší společnosti.  Výrobci potravin by měli zájem vyrábět zdravé potraviny, a ne šmejdy, které jim vydělávají miliony dolarů, zatímco lidi díky nim nemocní. Neexistovaly by velké farmaceutické společnosti, které by vyráběly léky s nebezpečnými vedlejšími účinky a místo toho by se soustředily na výzkum, který lidem skutečně pomáhá. Pravděpodobně bychom se už dávno zaměřili na jiné zdroje energie než uhlí a ropu – protože používání fosilních paliv poškozuje naši planetu. Neexistovaly by zákony proti přírodním léčivým doplňkům a látkám, třeba jako je léčivá marihuana. Psychotropní léky by se používaly šetrně, spíše pro uvědomění, než abychom se vyhnuli bolesti. Kreativita a produktivita by šly ruku v ruce s naší vnitřní radostí, protože když je láska nejvyšší prioritou, naše vnitřní dítě může být vším, čím na planetu přišlo být.

Cítili bychom se v bezpečí…

Chvíli o tom přemýšlejte. Jak často se na naší planetě cítíte skutečně bezpečně? V bezpečí před krádeží, znásilněním, násilím, válkou, finančním zruinováním nebo osamělostí? V bezpečí před hněvem, odmítnutím nebo trestem? Dokážete si vůbec představit, jaký by byl život, kdybyste se s ničím z toho nemuseli potýkat?

Kdyby byla láska naší nejvyšší prioritou, všechno by se změnilo. To není utopie – i když v obraze dnešního světa to jako utopie může vypadat. Láska je naším přirozeným stavem, je naší podstatou, a když se s ní spojíme, když ji znovuobjevíme, vše to, o čem píšu, se stane přirozeně. TO JE TO, PROČ JSTE SE NARODILI. My jsme si ale nechali namluvit, že se musíme bát a máme se čeho bát, hlídat si pouze to svoje, zaměřovat se na své vlastní zájmy a touhy, hnát se za úspěchem a vydělávat peníze a tím jsme se odpojili od své vlastní přirozenosti. A stali se manipulovatelnými. 

Pojďme to změnit! Už je ten nejvyšší čas. Kdo z nás chce žít v této, na mnoha úrovních nemocné společnosti? Když se láska stane nejvyšší prioritou, každý z nás přispěje svým dílem k uzdravení naší planety. Uzdravení musí začít u nás samých. A proto vás zvu k tomu, abyste v každém okamžiku volili lásku nad strachem a kontrolou, i když to leckdy vyžaduje hodně odvahy. Praktikujte otevírání srdce sobě a ostatním a pracujte na odstranění škodlivých, limitujících a nepravdivých programů a přesvědčení, které neslouží ani vám, ani planetě. 

“Láska je život…“ Pokud vám chybí láska, nežijete opravdový život.” Nepropásněte to, o čem Život skutečně je. 

S láskou Amaee

Sdílej

BLOG | Monika Amaee Trčková | Transformační koučka pro ženy

Monika Amaee

průvodkyně žen, šamanka, vizionářka, koučka, vášnivá průzkumnice Života, hledačka Pravdy a milovnice lidských příběhů